Naša prvá vegánska kuchárka je na svete!

23.05.2020

Podarilo sa! Vydali sme prvú kuchársku knihu rastlinných receptov! Všetky recepty sú 100% vegánske, no navyše aj 100% zdravé! (A to sa už o hociktorom vegán-recepte povedať nedá - napokon, vegánske menu je aj "hranolky s kečupom a kola" :)) Na svete je teda kniha "Varíme v súlade s prírodou, alebo keď jedlo lieči"

Som o to radšej, že ide o knihu našej, slovenskej autorky. Do budúcna sa budeme snažiť o rozšírenie práve aj takejto ponuky - vegánskych kníh. A ak sa bude dať, tak z domácej (poprípade blízkej českej) produkcie.

Autorka knihy Michaela Melichová má k rastlinnej strave veľmi blízko - dostala sa k nej - ako pomerne mnohý - kvôli zdravotným problémom vo svojej rodine. No a vďaka "zázrakom", ktoré sa jej podarili úpravou stravy (píše o nich v prvej časti knihy) je aj naďalej veľkou prívrženkyňou vyváženej a súcitnej stravy, ktorá vplýva zároveň veľmi uzdravujúco aj na vlastné zdravie.

Ako ona sama opisuje jednou vetou svoju knihu, ide o: Zdravé a chutné recepty s trochou logiky a filozofie.

Autorka spravuje webovú stránku makrobioshop.sk a na Facebooku populárnu stránku "Zdravé jedlo - Varíme v súlade s prírodou", kde sa prostredníctvom receptov a článkov snaží ľuďom ukázať, ako si jednoducho a rýchlo vedia pripraviť liečebný tanier sami doma. Pravidelné rubriky ohľadom stravovania a recepty v súlade s prírodou píše najmä do časopisu Balans, v ktorom má pravidelné rubriky.

Kniha ,,Varíme v súlade s prírodou, alebo keď jedlo lieči'', obsahuje na 224 stranách okrem 78 receptov i pomerne podrobný návod a vysvetlenie ako a prečo začať jesť trochu inak a pritom sa nevzdať svojich obľúbených jedál. Táto kniha vás navedie, ako si byť lekárom a nezakázať si pri tom obľúbené chute a jedlá. Stačí si vybrať liečivé potraviny a správne ich nakombinovať. Získajte späť zdravie, vitalitu a chuť do života. Dúfame, že sa knihe bude dariť a aj vďaka nej objavia krásu rastlinnej stravy mnohí čitatelia.

,,Každá choroba, ktorá sa dá liečiť stravou, by nemala byť liečená iným spôsobom".  Maimonides